Andrzej Dawidziuk

- Miałem szczęście i okazję współpracować z Andrzejem Dawidziukiem już kilka lat temu. To człowiek na bardzo wysokim poziomie w swoim fachu - mówi o obecnym trenerze bramkarzy Jan Urban.

Opiekunem bramkarzy jest dobrze znany poznańskim kibicom, bowiem swoją pracę trenerską rozpoczął 1996 roku w powstającej wtedy Młodzieżowej Szkole Piłkarskiej w Szamotułach.

Dawidziuk odpowiadał w niej za szkolenie bramkarzy, a spod jego ręki wyszło wielu znanych golkiperów, m.in. Łukasz Fabiański. Od 2000 roku współpracował on z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jako trener bramkarzy reprezentacji Polski juniorów i młodzieżowych. Sześć lat później Dawidziuk wspólnie z Janem Urbanem pracował w sztabie szkoleniowym Leo Beenhakkera przy seniorskiej reprezentacji Polski, a w 2012 roku był współpracował z ówczesnym selekcjonerem kadry, Waldemarem Fornalikiem.

Ponadto w czerwca 2011 roku Dawidziuk przestał pełnić funkcję dyrektora sportowego Lecha i przez ponad rok był trenerem poznańskich bramkarzy.

Kariera trenerska: Łada Biłgoraj, Ekotan Zalewo, Łada Biłgoraj, MSP Szamotuły, Lech Poznań, reprezentacja Polski

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij