- To zawodnik, który potrafi zdobywać bramki, a my takiego piłkarza w swojej drużynie potrzebujemy. W swojej karierze strzelał regularnie gole i wiemy, że będzie to robił w barwach Kolejorza - mówi o duńskim napastniku Christianie Gytkjaerze, Piotr Rutkowski.
Urodzony: | 1990-05-06 Roskilde, Denmark | ||
---|---|---|---|
Pozycja: | Napastnik | Numer: | 32 |
Poprzednie kluby: | Lyngby (DEN): 2008-2010 |
Zanim 27-latek trafił do Lecha, był przez ten klub obserwowany. Miało to miejsce, gdy ten występował jeszcze w norweskim FK Haugesund. Potem grał w barwach Rosenborga Trondheim, z którym zdobył mistrzostwo Norwegii i tytuł króla strzelców. W listopadzie 2016 roku zadebiutował w kadrze.
Dwa miesiące później trafił do TSV Monachium, ale jego półroczna przygoda w tym klubie zakończyła się transferem do Lecha. - Lubię być blisko bramki, wykorzystywać sytuacje i dawać radość kibicom. Wierzę, że w Lechu nadal będę to robił tak skutecznie jak do tej pory. Najlepiej będę się czuł wtedy, gdy będziemy wygrywali - podkreśla Gytkjaer.
Umowa Duńczyka obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.
![]() |
![]() LICZBA WYSTĘPÓW |
![]() |
![]() |
![]() |
---|---|---|---|---|
Ekstraklasa | 31 | 2556 m | 11 | 0 |
Liga Europy | 5 | 463 m | 3 | 0 |
RAZEM | 36 | 3019 | 14 | 0 |