Filip Marchwiński

Filip Marchwiński jest przykładem modelowego wychowanka Lecha Poznań, który przez dziewięć lat przechodził kolejne szczeble jego akademii. Swoją pierwszą bramkę w pierwszym zespole Kolejorza zdobył w wieku niespełna 17 lat, co uczyniło go najmłodszym strzelcem gola w lidze w niebiesko-białych barwach w historii klubu. Po zakończeniu okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną sezonu 2018/19 sztab szkoleniowy trenera Adama Nawałki zdecydował o przejściu "Marchewy" do pierwszego zespołu.

Urodzony: 2002-01-10 Poznań, Polska
Pozycja: Pomocnik Numer: 36
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań

Utalentowany pomocnik urodził się w stolicy Wielkopolski 10 stycznia 2002 roku. Pierwsze kroki na drodze piłkarskiego rozwoju stawiał w UKS Skórzewo, skąd w wieku siedmiu lat trafił do poznańskiej części Akademii Lecha Poznań. - To właśnie w zespole UKS-u mogłem pod opieką dobrych trenerów bawić się piłką do woli. To marzenie o pozostaniu piłkarzem pojawiło u mnie jednak wraz z wiekiem, już po przyjściu do Kolejorza - wspomina młody zawodnik.

W juniorskich ekipach Lecha należał do najbardziej wyróżniających się graczy. Takiego stanu rzeczy nie przerwała kontuzja, której doznał w 2017 roku. Pomocnik stracił wtedy niemal całą rundę jesienną, ale po powrocie na boisko nie posiadał się z radości. - Dobrze było ponownie wejść w rytm meczowy. Nie ma co patrzeć wstecz, teraz mogę już ciężko pracować - mówił po spotkaniu. Jak zapowiadał, tak zrobił, bo miniony rok przyniosły mu już awanse do kolejnych zespołów w ekspresowym tempie.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorów starszych przyszedł czas na występy w ekipie rezerw. Tam w debiutanckiej rundzie w seniorskiej piłce strzelił trzy gole w jedenastu meczach oraz w grudniu minionego roku został zaproszony na treningi drużyny szkoleniowca Adama Nawałki. Ten sam trener dał mu szansę debiutu w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, a Marchwiński odpłacił się za zaufanie w najlepszy możliwy sposób. Dzięki trafieniu zanotowanym przeciwko Zagłębiu Sosnowiec jest on obecnie najmłodszym strzelcem gola w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mimo sporego zainteresowania ze strony zagranicznych klubów, w listopadzie 2018 roku lechita zdecydował związać się nową umową z Kolejorzem. Kontrakt obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata.

Sezon 2017/18

LICZBA WYSTĘPÓW

CZAS BRAMKI ASYSTY
Centralna Liga Juniorów 5 361 m 0 0
RAZEM 5 361 0 0

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij