Nenad Bjelica

- Nenad Bjelica to trener niezwykle charyzmatyczny. Już jako piłkarz miał mentalność zwycięzcy. Grę jego drużyn cechuje duża dyscyplina taktyczna, zaangażowanie i pracowitość piłkarzy. Liczymy na to, że podobnie będzie w Lechu Poznań - mówi tuż po zatrudnieniu szkoleniowca wiceprezes klubu, Piotr Rutkowski.

Chorwat podczas swojej piłkarskiej kariery grał na pozycji ofensywnego pomocnika m.in. w barwach hiszpańskich Betisu Sevilla i Las Palmas oraz w niemieckim 1. FC Kaiserslautern. Ponadto Bjelica zanotował dziewięć występów w reprezentacji Chorwacji, w której zadebiutował w 2001 roku. Swoją przygodę z piłką w roli zawodnika zakończył w 2008 roku.

Karierę trenerską rozpoczął już w 2007 roku, łącząc obowiązki szkoleniowca i zawodnika w FC Karnten. Następnie prowadził drużyny FC Lustenau i Wolfsberger. W 2013 roku został szkoleniowcem Austrii Wiedeń, z którą zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po rozstaniu z austriackim klubem, związał się umową z włoską Spezią. Pracował tam do listopada 2015 roku. Od 30 sierpnia 2016 roku jest szkoleniowcem pierwszej drużyny Lecha Poznań.

- Dużo dowiedziałem się o Lechu od wiceprezesa Rutkowskiego, ale także sam szukałem informacji na temat drużyny. To wielki klub z dużymi możliwościami, żeby się rozwijać. Zespół posiada ogromny potencjał, żeby dobrze grać w piłkę. Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem - mówił Bjelica po podpisaniu kontraktu z Kolejorzem.

Tak barwna kariera pozwoliła Bjelicy poznać aż pięć języków obcych. Szkoleniowiec Lecha biegle posługuje się językiem chorwackim, angielskim, hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim. Jak sam zapewnia, w najbliższym czasie planuje opanować także język polski. - To język bardzo podobny do chorwackiego. Komunikacja jest dla mnie bardzo ważna. W przeciągu dwóch miesięcy będę mówić po polsku bez problemów - kończy.

Kariera trenerska: FC Karnten, FC Lustenau, Wolfsberger, Austria Wiedeń, Spezia Calcio, Lech Poznań

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij