Marek Bajor

Z Lechem Poznań związany jest od 2006 roku, kiedy to pełnił rolę asystenta trenera Franciszka Smudy. Od tamtej pory praktycznie nieprzerwanie jest częścią Kolejorza.

Karierę piłkarską rozpoczął w Igloopolu Kolbuszowa. Następnie występował w barwach Igloopolu Dębica, Widzewie Łódź i Amice Wronki. Łącznie rozegrał 325 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Odnosił także sukcesy z reprezentacją Polski. W 1992 roku świętował zdobycie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie.

– Możliwe, że osiągnąłbym więcej jako zawodnik, gdybym wcześniej trenował w grupach młodzieżowych. Niestety wiązałoby się to ze zmianą miejsca zamieszkania w młodym wieku, ponieważ w moim rodzinnym mieście nie było rozbudowanych grup juniorskich – ocenia z perspektywy czasu Marek Bajor.

Swoją przygodę z trenerką rozpoczął jeszcze jako piłkarz, prowadząc zajęcia z najmłodszymi zawodnikami Amiki Wronki. Po zakończeniu kariery piłkarskiej przeszedł całą ścieżkę trenerską we wronieckim klubie, prowadząc różne grupy młodzieżowe. W 2006 roku został drugim trenerem w Lechu Poznań. Następnie razem z Franciszkiem Smudą odszedł do Zagłębia Lubin, gdzie początkowo pełnił rolę jego asystenta. W sezonie 2010/11 otrzymał swoją szansę także jako pierwszy szkoleniowiec „Miedziowych”. Co ciekawe, w marcu 2011 roku zastąpił go na tym stanowisku obecny trener Lecha Poznań, Jan Urban.

Na Bułgarską powrócił w 2012 roku, obejmując funkcję drugiego trenera w zespole rezerw, podczas kadencji Patryka Kniata. Obecnie pełni rolę asystenta w sztabie szkoleniowym Ivana Djurdjevicia.

Kariera trenerska: Lech Poznań (asystent), Zagłebie Lubin, Lech II Poznań (asystent).

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij