Zbigniew Pleśnierowicz

Od wielu lat jest emocjonalnie związany z Lechem Poznań. W jego żyłach płynie niebiesko-biała krew. Zbigniew Pleśnierowicz jest jedną z tych osób, które od dawna tworzą tradycję naszego klubu.

W barwach poznańskiej drużyny wystąpił w 164 spotkaniach. Reprezentował barwy Lecha Poznań w rozgrywkach pierwszoligowych, Pucharze Polski, Pucharze Mistrzów, Pucharze UEFA, Pucharze Zdobywców Pucharów, Pucharze Intertoto oraz Superpucharze Polski. Podczas swojej długiej kariery, bronił dostępu do własnej bramki także w Legii Warszawa, Koperniku Sztokholm, FF Sodertalje, Warcie Poznań i Amice Wronki.

– Mój transfer do Legii spowodowany był ciężką sytuacją. Dostałem wezwanie do wojska, a przecież chciałem nadal grać w piłkę. Musiałem skorzystać z tej okazji. Kibice i piłkarze w Lechu to zrozumieli. Nigdy nie docinali mi z tego powodu – powiedział Zbigniew Pleśnierowicz, wspominając swoją piłkarską karierę, jednocześnie dodając. – Gdy otrzymałem propozycję przedłużenia kontraktu z Legią, odrzuciłem ją i zdecydowałem się na transfer do Lecha.

Początki jego kariery trenerskiej były bardzo udane. Już jako szkoleniowiec bramkarzy w Amice Wronki, trzykrotnie zdobył Puchar Polski, dwa razy triumfował w Superpucharze. W 2003 roku powrócił na stadion przy ulicy Bułgarskiej, dołączając do sztabu szkoleniowego Czesława Michniewicza. Wspólnie zwyciężali na krajowym podwórku, sięgając po Puchar Polski i Superpuchar. Od tamtej pory nieprzerwanie pracuje w Lechu Poznań. Początkowo szkolił bramkarzy w zespole Młodej Ekstraklasy, a obecnie jest częścią sztabu szkoleniowego w drużynie rezerw, prowadzonej przez Ivana Djurdjevicia.

Kariera trenerska: Amica Wronki, Lech Poznań.

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij