Filip Marchwiński

Filip Marchwiński jest przykładem modelowego wychowanka Lecha Poznań, który przez dziewięć lat przechodził kolejne szczeble jego akademii. Swoją pierwszą bramkę w pierwszym zespole Kolejorza zdobył w wieku niespełna 17 lat, co uczyniło go najmłodszym strzelcem gola w lidze w niebiesko-białych barwach w historii klubu. Po zakończeniu okresu przygotowawczego przed rundą wiosenną sezonu 2018/19 sztab szkoleniowy trenera Adama Nawałki zdecydował o przejściu "Marchewy" do pierwszego zespołu.

Urodzony: 2002-01-10 Poznań, Polska
Pozycja: Pomocnik Numer: 36
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań

Utalentowany pomocnik urodził się w stolicy Wielkopolski 10 stycznia 2002 roku. Pierwsze kroki na drodze piłkarskiego rozwoju stawiał w UKS Skórzewo, skąd w wieku siedmiu lat trafił do poznańskiej części Akademii Lecha Poznań. - To właśnie w zespole UKS-u mogłem pod opieką dobrych trenerów bawić się piłką do woli. To marzenie o pozostaniu piłkarzem pojawiło u mnie jednak wraz z wiekiem, już po przyjściu do Kolejorza - wspomina młody zawodnik.

W juniorskich ekipach Lecha należał do najbardziej wyróżniających się graczy. Takiego stanu rzeczy nie przerwała kontuzja, której doznał w 2017 roku. Pomocnik stracił wtedy niemal całą rundę jesienną, ale po powrocie na boisko nie posiadał się z radości. - Dobrze było ponownie wejść w rytm meczowy. Nie ma co patrzeć wstecz, teraz mogę już ciężko pracować - mówił po spotkaniu. Jak zapowiadał, tak zrobił, bo miniony rok przyniosły mu już awanse do kolejnych zespołów w ekspresowym tempie.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski juniorów starszych przyszedł czas na występy w ekipie rezerw. Tam w debiutanckiej rundzie w seniorskiej piłce strzelił trzy gole w jedenastu meczach oraz w grudniu minionego roku został zaproszony na treningi drużyny szkoleniowca Adama Nawałki. Ten sam trener dał mu szansę debiutu w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy, a Marchwiński odpłacił się za zaufanie w najlepszy możliwy sposób. Dzięki trafieniu zanotowanym przeciwko Zagłębiu Sosnowiec jest on obecnie najmłodszym strzelcem gola w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mimo sporego zainteresowania ze strony zagranicznych klubów, w listopadzie 2018 roku lechita zdecydował związać się nową umową z Kolejorzem. Kontrakt obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata.

Sezon 2017/18

LICZBA WYSTĘPÓW

CZAS BRAMKI ASYSTY
Centralna Liga Juniorów 5 361 m 0 0
RAZEM 5 361 0 0

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do klubowego newslettera. Niech żadna informacja Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera

Więcej

Polecamy

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij