Mateusz Skrzypczak

Po zakończeniu obozu przygotowawczego przed rundą wiosenną sezonu 2018/19 trener Lecha Poznań, Adam Nawałka, podjął decyzję o włączeniu do pierwszej drużyny trzech zawodników. Jednym z nich był Mateusz Skrzypczak, który z Kolejorzem związany jest od swoich najmłodszych lat.

Urodzony: 2000-08-22 Poznań, Polska
Pozycja: Pomocnik Numer: 20
Poprzednie kluby:

Wychowanek Akademii Lecha Poznań

Wychowanek Lecha Poznań po raz pierwszy na stadionie przy Bułgarskiej pojawił się już w wieku czterech lat, a już rok później trafił w szeregi jego akademii. Po pokonaniu kolejnych szczebli jej poznańskiej części przyszedł czas na przeprowadzkę do Wronek. Teraz zawodnik wrócił na Bułgarską, gdzie będzie trenować na co dzień. Jego ambicje sięgają jednak znacznie wyżej. - Głównym celem jest gra dla pierwszego zespołu Lecha i zdobywanie w nim trofeów. Marzę także, aby zostać kiedyś jego kapitanem i stać się ulubieńcem poznańskich kibiców - mówił po podpisaniu umowy z Lechem w listopadzie 2017 roku.

Skrzypczak może występować zarówno na środku obrony, jak i w drugiej linii. W juniorskiej piłce częściej ustawiany był przez swoich opiekunów właśnie w defensywie, w trakcie okresu przygotowawczego szkoleniowiec Adam Nawałka dawał mu z kolei szansę gry głównie w pomocy. Za jego największy atut oprócz piłkarskich predyspozycji prowadzący go trenerzy uważają jego siłę mentalną. - On ma po prostu charakter we krwi. Ten "mental" to jego ogromny atut, który pozwolił mu pokonywać kolejne szczeble szkolenia. Zawsze chętny do pracy. Kiedy tylko ma więcej wolnego czasu, bierze udział w dodatkowych zajęciach. To w tym wieku jest naprawdę bardzo ważne – nie ukrywał jeden z nich, Ivan Djurdjević.

Sezon 2017/18

LICZBA WYSTĘPÓW

CZAS BRAMKI ASYSTY
Centralna Liga Juniorów 21 1890 m 3 0
RAZEM 21 1890 3 0

Gimnazjaliści na stadiony!

Więcej

Polecamy

Newsletter

Bądź na bieżąco! Zapisz się do klubowego newslettera. Niech żadna informacja Cię nie ominie!

Zapisz się do newslettera

Więcej

Polecamy

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij